Speed Badminton
Speed Badminton


Speed badminton to nowy, odlotowy sposób na aktywność fizyczną! Wymyślony w Niemczech, jest łatwy jak badminton, dynamiczny jak tenis i szybki jak squash.

Grać można kiedykolwiek, gdziekolwiek!
Speedery® (specjalne lotki) charakteryzują się wysoką stabilnością na wietrze, a do zabawy nie potrzeba żadnych siatek, słupków, kortu. Właśnie dlatego mecze speed badmintona odbywały się już w tak różnych miejscach: na polanach,  plażach, górskich szczytach, ulicach, placach, a nawet dachach! Całkowitą nowością są świecące speedery®. Dzięki nim nawet noc nie przeszkadza w rozgrywkach.

Poza tym, rozwiązania techniczne zastosowane w rakietach sprawiły, że cieszyć się grą może każdy, od pierwszych chwil. Wyjątkowo prosto opanowuje się podstawowe ruchy, które od razu zapewnią świetną zabawę.

A kiedy już nabierzesz nieco wprawy... robi się naprawdę gorąco! Wyjątkowo aerodynamiczne speedery® latają z prędkością do 290km/h, a obronienie swojego kwadratu staje się nie lada wyzwaniem. Po godzinie doskonałej zabawy spalisz do 600 kalorii! To więcej niż na siłowni!Dla kogo?

Speed badminton to sport dla każdego, bez względu na wiek oraz poziom sprawności ruchowej. Jest wyjątkowo przyjazny i przystępny dla początkujących graczy, którzy bez większego trudu zdobywają podstawowe umiejętności. Rakiety są bardzo wytrzymałe, chociaż mają niewielką wagę i wymiary. Dzięki temu łatwo je utrzymać i bez użycia większej siły posłać speedera® na dużą odległość. Stosując speedery® o odpowiedniej prędkości możemy skutecznie przystosować grę do własnych potrzeb. Nawet młodsze dzieci bez kłopotu opanowują grę w speed badmintona. Na bazie dotychczasowych doświadczeń możemy śmiało stwierdzić, że doskonale radzą z nim sobie nawet pięciolatki.


Gdzie?

Grać można na każdej nawierzchni, wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz, bez konieczności rozpinania siatki. Speeder® został zaprojektowany pod kątem aktywności ruchowej na wolnym powietrzu. Jest cięższy i mniejszy niż lotki stosowane w badmintonie, łatwiej więc pokonuje opór wiatru. Jaskrawe kolory speederów oraz specjalnie zaprojektowane „świetliki” pozwalają na grę przy różnych warunkach oświetleniowych, nawet w nocy. Pole gry bez trudu wyznacza się na ziemi za pomocą wstążek, jaskrawych znaczników lub kredy.


Jak?

Podczas gry rekreacyjnej, korzystając ze znaczników "gecko", wystarczy wyznaczyć w dowolnej odległości bramki, do których gracze starają się wbić lotkę. Każdy z graczy broni swojej bramki, a jej szerokość wyznacza się według indywidualnych upodobań.


W trakcie rozgrywek o charakterze rywalizacji sportowej wyznacza się boisko do gry. Są to dwa kwadraty o boku 5,5m umieszczone w odległości dostosowanej do poziomu umiejętności graczy. Każdy gracz zajmuje jeden kwadrat i broni go, próbując jednocześnie wbić speedera w pole przeciwnika.


Zagraj z nami!KUP SPRZĘT