Turnieje
Turnieje

Wszystkich, którym rywalizacja sportowa sprawia radość, zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowych i krajowych turniejach speed badmintona.

Celem tych rozgrywek jest współzawodnictwo sportowe. Osoby w nich startujące walczą o tytuły mistrzów regionu, kraju, kontynentu lub świata, zdobywając równocześnie punkty do międzynarodowych i krajowych rankingów speed badmintona. Zawody organizowane są przez stowarzyszenia, związki, zrzeszenia lub federacje sportowe.

Międzynarodowe turnieje speed badmintona koordynowane są przez stowarzyszenie o nazwie: International Speed Badminton Tournament Organization (ISBTO) z siedzibą w Berlinie, które ma przedtawicielstwa w 17 krajach. W Polsce reprezentantem i członkiem założycielem tego stowarzyszenia jest Speed Badminton Polska.
Przedstawiciel ISBTO w danym kraju organizuje pięć turniejów zaliczanych do międzynarodowego rankingu speed badmintona. W jednym z nich zwycięzca może zdobyć 1000 punktów rankingowych, a w pozostałych czterech 250 punków. Punkty zdobyte w turniejach międzynarodowych wliczane są również do rankingów krajowych.

Krajowe turnieje speed badmintona koordynowane są przez przedstawicieli ISBTO w danym państwie. Każdego roku organizowanych jest minimum pięć takich turniejów, a ich zwycięzcy zdobywają 100 punktów zaliczanych do krajowego rankingu speed badmintona. Punkty uzyskane w turniejach krajowych nie są wliczane do rankingu miedzynarodowego.
KUP SPRZĘT